معرفی شرکت

معرفی شرکت

شرکت پیک‌آسا با بیش از 15 سال سابقه درخشان و به عنوان اولین و بزرگترین شرکت دانش‌­بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، یکی از پیشگامان ارائه خدمات نوین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران است. دانش فنی، انعطاف‌پذیری و درک دقیق از زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله ویژگی‌های بارزی هستند که پیک‌آسا را به شریکی راهبردی برای شرکت‌های بزرگ فعال در این صنعت بدل ساخته‌­اند. در حال حاضر، پیک‌آسا سه شاخه کسب‌وکار برای انواع زنجیره‌‌های ارزشی ارائه می‌دهد و با سرعت بسیار زیادی در حال رشد در زمینه‌­های جدید و نوآورانه فناوری دیجیتال است.

  • راهکارهای مخابراتی: دارا بودن بیش از ۵۰ سایت عملیاتی برای اپراتورهای مخابراتی مانند همراه اول (MCCI)، شرکت مخابرات ایران (TCI)، شرکت ارتباطات زیرساخت (TIC)، ایرانسل (MTN)، رایتل، اپراتورهای مجازی و همچنین ارائه خدمات متنوع به بیش از ۸۰ میلیون مشترک تلفن همراه و خط ثابت، پیک‌­آسا را به یکی از بزرگ‌­ترین شرکت‌­های فعال در صنعت ایران بدل کرده است. اکثریت قریب به اتفاق راهکارهای تولید شده در ذیل این چتر، منحصر به فرد بوده و دارای نمونه مشابه داخلی نمی‌­باشد. زیرساخت‌های پیامکی، تجزیه‌وتحلیل سیگنالینگ، سرویس‌های مدیریت رومینگ، سرویس‌­های مدیریت تماس، سیستم‌­های مدیریت امنیت و جلوگیری از تقلب، زیرساخت اعمال قوانین بر ترافیک شبکه، زیرساخت سرویس‌­های مبتنی بر مکان و پلتفرم‌­های ارائه سرویس‌­های ارزش‌افزوده از جمله راهکارهای شرکت پیک‌آسا در حوزه مخابراتی است.
  • راهکارهای هوشمندسازی: راهکارهای هوشمندسازی شرکت پیک‌­آسا با هدف پاسخگویی به نیازهای نوظهور بازار و همگام بودن با روند جهانی که از آن با نام تحول دیجیتال یاد می‌­کنند، توسعه یافته‌­اند. دو روند فناورانه روز دنیا مشتمل بر راهکارهای کلان‌­داده­ای و اینترنت اشیاء در این حوزه طبقه‌بندی می‌شوند. هدف اصلی تعریف شده ذیل این شاخه تجاری، فرهنگ‌سازی، پیاده‌سازی، راه‌­اندازی و همچنین بهره‌­برداری از سیستم‌­های فناوری اطلاعات و ارتباطات مبتنی بر دو روند مذکور است.
  • راهکارهای نوآوری کسب‌وکار: راهکارهای نوآوری کسب‌­وکار شرکت پیک‌آسا با اتخاذ رویکردی جامع، باعث بهبود تجربه کاربری مشتریان، ارتقای کیفیت سرویس و تعریف خدمات جدید می‌گردند. این راهکارها با پشتیبانی سیستم‌­های عملیات و کسب‌­وکار، امکان سنجش میزان رضایت مشتری در طول چرخه حیات آن‌­ها و همچنین ایجاد، ارائه و پایش خدمات مختلف را از منظر کلان و بر حسب نیاز در اختیار سازمان‌­ها قرار می‌­دهند.